Standard.al

Basha ngrin funksionet, këta janë 3 zyrtarët e lartë në PD që do drejtojnë partinë deri në zgjedhje (Emrat)

0

Lulzim Basha, nuk u dorëhoq por mori përgjegjësi për humbjen dhe hapi garën për kryetarin e ri brenda Partisë Demokratike, ndërsa zbuloi edhe tre emra brenda kësaj force që do të drejtojnë partinë deri në datën 22 korrik, kur do të mbahen zgjedhejt për kryetarin e ri të PD-së.

“Me efekt të menjëhershëm, kam vendosur të ngrij të gjitha funksionet e mia organizative si kryetar i PD dhe tua delegoj dy nënkryetarëve dhe sekretarit të përgjithshëm për të organizuar me fuqi të plotë vendimmarrëse garën për kryetarin e PD sipas parimit një anëtar një votë. Unë kam projektin tim, do ta vleresojne demoratet ne nje gare te hapur te ndershme dhe te barabarte. Gjeja me e lehte per mua do te ishte te largohesha por e di se cfare ka ndodhur…jo duke ikur por duke luftuar deri ne fund me demokratet dhe per ta”, tha Basha.

Zyrtarët e lartë në PD që do marrin funksionet e Bashës deri në zgjedhjen e kryetarit të ri të demokratëve janë:

Edi Paloka (Nënkryetar)
Edmond Spaho (Nënkryetar)
Arben Ristani (Sekretar i Përgjithshëm)

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.