Standard.al

Kamza blu, nuk i bindet Ramës

0

Ka përfunduar numërimi i votave në Bashkinë e Kamzës, ku nuk ka pasur surpriza.

Pas numërimit të 120 kutive, forcë e parë në këtë bashki ka dalë Partia Demokratike me 21.352 vota.

Ndërsa, si forcë e dytë është renditur Partia Socialiste me 15.358 vota, dhe më pas LSI me 5.228 vota.

Bashkia e Kamzës drejtohet prej disa mandatesh nga e djathta, ndërsa kryetari aktual është Xhelal Mziu, i cili njihet për përplasjet e tij me kreun e qeverisë Edi Rama.

PS-ja ka arritur një rezultat të lartë zgjedhjet parlamentare që u mbajtën ditën e djeshme.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.