Standard.al

ELBASAN/ PS bie në 7 mandate, PD merr të tretin

0

Nga numërimi i 243 kutive të votimit në Qarkun e Elbasanit, PS merr 47% të votave dhe bie në 7 deputetë nga 8 që kishte më parë.

Mandatin e merr PD dhe deri tani fut në Parlament 3 deputetë, duke përfshirë edhe Luciano Boçin.

Në Librazhd përfundoi numërimi, ku PS ka marrë 10.973 vota, PD 2.979 vota dhe LSI 1.228 vota.

Lista paraprake e deputetëve:

LSI

Monika Ramazan Kryemadhi

Edmond Llazar Haxhinasto

Enver Mersin Roshi

PS

Taulant Kasem Balla

Evis Kolë Kushi

Arben Vasil Kamami

Musa Rexhep Ulqini

Anastas Mihal Angjeli

Luan Xhemal Duzha

Nuri Ramiz Belba

Florenc Fatmir Spaho

PD

Edmond Shyqyri Spaho

Endri Nuri Hasa 

Luçiano Boçi 

Taulant Zeneli

Arben Elezi

Fitim Zekthi

Nada Krypa

Blendi Himci

PDIU

Aqif Kahraman Rakipi

Bujar Muça

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.