Standard.al

Hakohet kompjuteri i KZAZ 73 në Kolonjë, nuk nis numërimi i kutive

0

Në KZAZ 73 në qytetin e Kolonjës nuk ka nisur ende numërimi i votave, pasi është bllokuar kompjuteri.

Bëhet me dije se kompjuteri i KZAZ 73 është hakeruar prej disa minutash dhe për pasojë nuk nis dot numërimi i kutive të votimit. Sipas komisionerëve të KZAZ do merret një vendim i dytë se di pritet të procedohet në lidhje me këtë rast.

Kujtojmë se faqet e disa institucioneve kryesore të vendit si KQZ, Kryeministria dhe Ministria e Brendshme ishin prej afro 2 orësh jashtë funksionit për shkak të ngarkesës, pro nuk përjashtohet edhe mundësia për hakerim.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.