Standard.al

Pas skandalit me gjimnazistët, drejtoresha e Arsimit në Kavajë iu kërkon votën për PS mësuesve” (Emri)

0

Ish-kryeministri Sali Berisha vijon denoncimet në profilin e tij në Facebook. Së fundmi ai ka publikuar mesazhet që i ka dërguar një mësues dixhital, që shkruan se drejtoresha e Arsimit në Kavajë, Sonila Peza, u bën thirrje mësueseve që të votojnë për PS-në.

Statusi i plotë i Berishës

Ndrikull Sonila Peza
– drejtore e arsimit ne Kavaje
– nuk njeh ligj as moral.
– ajo sot hap grupe ne What’sApp dhe
– kerkon voten e arsimtareve per PS.
I bej thirrje prokurorise te vere para ligjit kete dhunuese te paskrupullt te ligjit te arsimit dhe kodit elektoral. Lexoni mesazhin dhe shikoni fotot e mesuesit dixhital. sb
“24/06/2017, 18:30:29: Sonila Peza, e cila ben propogande politike ne kavaje.Ka hapur nje grup ne ëhats app dhe u ben propogande mesuesve duke perfshir edhe drejtor te tjere per te votuar Partine Socialiste. Ajo me emrin soni eshte Sonila Peza drejtoresha e arsimit”.

 

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=811435465684029&id=121577844669798

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.