Standard.al

Ilir Meta: Do t’i shporrim përmes vettingut popullor bandat e rilindjes

0

Kryetari i Kuvendit dhe Presidenti i Zgjedhur, Ilir Meta nga qyteti i Beratit tha se më 25 qershor shqiptarët do të zgjedhin LSI-në si forca që mbron interesat e qytetarëve.

Ai u shpreh se më 25 qershor do të nis vettingu popullor më votë kundër bandave të rilindjes.

“Në 25 qershor, siç e patë dje në Kavajë, edhe Kavaja do ti shporr përmes vettingut popullor bandat e rilindjes, jo më Berati. Ndaj asnjë shpresë të mos ketë lideri i mavisë, Berati është dhe do të jetë i kuq, flakë fare. Berati nuk i harron mashtrimet. Berati u jep fjalën burrave të besës dhe të fjalëve”,- tha Ilir Meta.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.