Ironia therëse e Artan Fugës: Ja dy lajmet që tronditën zemrat e shqiptarëve. Tani votoni lirshëm…

0

Sihariq. Nga Artan Fuga

Vecoj dy lajme te rendesishme qe kane tronditur zemrat e shqiptareve kete prag votimesh:

1. Qenka rregulluar zemereku i ores ne kullen e kalase ne Gjirokaster. E paska rregulluar ministria e kultures. Uaaaaaaa! Inaguruesit rrinin poshte ores dhe shikonin me habi sesi rrutulloheshin akrepet. Sikur po nisnin anijen kozmike drejt Marsit! Çfare shpikjeje teknologjike!!!

Dilni dhe nje here andej nga sokaku i te marreve!

2. Erdhen kutite e votimit nga Greqia. Sepse ne nuk prodhojne dot kuti moreeeeeee, ne votojmë ne kutite qe prodhojne fqinhet. Votoni lirshem tani. Mbushini me letra dhe mbushuni!!! Pupupu me rafte pika thuaj!

Nuk ka dyshim, ne jemi budallenj perderisa na gezojne me keto lajme.

Lini nje pergjigje