Standard.al

PDK shpall fitoren nga selia, deklaron Ramush Haradinajn kryeministër të vendit

0

Blerand Stavileci nga selia e PDK-së ka shpallur fitoren e koalicionit PDK-AAK-Nisma.

Blerand Stavileci nga selia e PDK-së ka shpallur fitoren e koalicionit PDK-AAK-Nisma.

Ai ka bërë të ditur se koalicioni do të festojë pas pak në sheshin kryesor të Prishtinës.

“Sot ishte fitore për PDK-në dhe Kadri Veselin, i cili vendosi interesat tona para interesave të partisë politike”, tha ai, në një konferencë pas mbylljes së vendvotimeve në gjithë Kosovën.

Ai ka falënderuar edhe Ramush Haradinajn dhe e quajti kryeministër të ri të vendit.

“I ftojmë të gjithë që ta mirëpresin ‘Fillimin e ri’”, tha Stavileci. /GazetaExpress/.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.