Standard.al

Meta thumbon Bashën: Përfaqëson Rilindjen më shumë se çdo rilindas në PS

0

Presidenti i ri i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta ka sulmuar sot kreun e opozitës, Lulzim Basha si dhe kryeministrin Edi Rama. I ftuar në emisionin ‘Opinion’, Meta me ironi pohoi se Basha përfaqëson Rilindjen më mirë se çdo socialist tjetër.

“Zoti Basha përfaqëson Rilindje, më mirë se ndonjë socialist tjetër. Nuk jam i zëmëruar me të, s’kam asnjë problem me zotin Basha dhe Rama. Kam një problem me standardin e zgjedhjeve në Shqipëri, me përpjekjen e pandershme të këtyre individëve janë bere bashkë kundër standardit të zgjedhjeve”, tha ai.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.