Standard.al

Sidrit Bejleri tregon takimin me Rita Orën dhe batutën që shkëmbyen

0

Lajmi se këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, ka qëndruar për 24 orë në Tiranë vetëm dy ditë më parë pushtoi të gjitha faqet e medieve shqiptare. Në fakt ajo kishte ardhur në Shqipëri për Shqipëri për të marrë pjesë në një dasmë të të afërmve të saj, por në të vërtetë tërhoqi vëmendjen e të gjithëve, shkruan Syri.net.

Më këtë rast të shumtë ishin personazhet e njohur shqiptarë që patën mundësinë ta takonin dhe të shkrepin një fotografi me të, mes tyre Alketa Vejsiu, Eranda Libohova, Manjola Nallbani.

Por këtij grupi i është bashkuar edhe këngëtari i talentuar shkodran, Sidrit Bejleri, i cili gjithashtu ka zbuluar edhe disa detaje nga takimi me divën e muzikës botërore të momentit. Gjatë përshkrimit të këtij takimi Sidriti nuk ka nguruar madje ta trajtojë me një humor tipik shkodran. Ai  ka treguar se Rita kupton gjuhën shqipe më shumë nga sa mendonim.

‘E pyeta sa është ora? Ma ktheu: “Sa asht sahati” Shumë e thjeshtë dhe shumë njerëzore @ritaora Faleminderit për vleresimin!’, – shkruan këngëtari i njohur Sidrit Bejleri në përshkrimin e fotografisë me Rita Orën.

Image

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.