Standard.al

LIVE Skënderbeu-Tirana / Shënon Radas, finalja shkon në shtesa (Video)

0

Skënderbeu kërkon Kupën e Shqipërisë që i ka ikur nga duart në katër finalet e mëparshme në historinë e klubit dhe trajneri Ilir Daja ka në dispozicion një formacion më të plotë se ai që mbylli javën e fundit të kampionatit edhe falë kthimit të Micit e Latifit.

Ndërsa te Tirana, e nis ndeshjen që nga minuta e parë Gilman Lika, i lënë pushim me kërkesë të tij për ndeshjen vendimtare të sezonit kundër Vllaznisë që dekretoi rënien e bardhebluve në Kategorinë e Parë.

tirana nxemje finalja

MINUTË PAS MINUTE

90’+4′ Mbyllet pa fitues koha e rregullt, nevojiten shtesat për të përcaktuar se kush do të bëjë të vetën Kupën e Shqipërisë.

90′ Jepen katër minuta shtesë nga gjyqtari i katërt.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.