Standard.al

Denoncimi/ “Kush është shefi i policisë që lejon drogën në burg për të dënuarit” (Emri)

0

Ish-kryeministri Sali Berisha poston në profilin e tij në Facebook denoncimin e një oficeri dixhital, sipas të cilit Shefi i Policisë së burgut të Durrësit, Pirro Puriqi lejon futjen e drogës në burg për të dënuarit dhe merr ryshfete në këmbim.

 

 

STATUSI I PLOTE
Shefi i Policise i burgut ne Narko-Republiken e Norieges, garanton mallin per te denuarit!
Oiceri dixhital denoncon:
Shefi i Policise se burgut te Durresit, Pirro Puriqi lejon droge, merr ryshfete, fut celulare ne burg. Lexoni mesazhin e tij! sb
“Z.Berisha une qe po ju shkruaj jam nje punonjes i Policise Se Burgut te Durresit,Shefi i Policise se Burgut te Durresit Pirro Puriqi e ka kthyer Burgun e Durresit ne nje Kolumbi te dyte,ky person eshte kthyer ne gangrenen e burgut pasi e ka kthyer Burgun ne nje pazar duke e mbushur plot droge dhe celulare,eshte ber pale me te burgosurit nje pjese te burgosurve i mer nga 400 euro ne muaj duke i kryer favore ! Me ardhjen e drejtorit te ri uroj te behen kontrolle ne kete burg pasi situata ka shkuar shum keq, ky person ben cte doje,pasi eshte lidhur me kriminele dhe bandit dhe shprehet lart e poshte qe ka mbeshtetje politike nga Ilir Jashari ky i fundit eshte nje i burgosur dhe njihet si mik i Taulant Balles ! Ju lutem beni dicka se po punojme te stresuar dhe ne presion ! Duke ju falenderuar punonjesi i policise se burgjeve durres R.I”

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.