Standard.al

Tre sulme me armë në Shtete të Bashkuara, 8 të vdekur (FOTO)

0

Një sulm me armë në Mississippi të Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka lënë 8 të vdekur, duke përfshirë edhe një zv/shef lokal të policisë, shkruan BBC.

 

 

Sulmi ndodhi në tre vende të ndryshme në qytezën e Linkoln në jug të Missisipit. Një person i dyshuar, i emërtuar nga mediat lokale si Cory Godbolt, u arrestua menjëherë mëngjesin e të dielës dhe për momentin ndodhet në paraburgim të policisë.

Autoritetet thonë se është ende herët për të shqyrtuar ndonjë motiv të mundshëm pas vrasjeve. Zv/shefi i sherifëzve që vdiq gjatë sulmit quhet William Durr, 36 vjeç. Pranë tij u gjetën edhe 3 gra të tjera të vdekura.

Ndërsa të shtënat e tjera ndodhën në vendin e quajtur Brookhaven, ku u gjendën trupat e dy meshkujve të rinj. Skena e tretë e krimit ndodhi në lindje të Linkolnit, ku gjetën vdekjen një burrë  dhe një grua.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.