Standard.al

Basha kalon natën në spital pas pluhurit “toksik” gjatë mitingut të PD, anulohen takimet

0

Mitingu i djeshëm i Partisë Demokratike për çeljen e fushatës elektorale për zgjedhjet e 25 qershorit, duket se nuk ka shkuar siç duhet. Kjo për faktin se rreth 50 persona kanë shfaqur shenja të djegies dhe skuqjes së syve, nga shkaqe që ende nuk janë zbuluar plotësisht.

 

 

Mes personave që kanë shfaqur këto komplikacione është edhe vetë kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Burime për “News24” thotë se kryedemokrati është paraqitur mbrëmë në spital dhe ka qëndruar për disa orë aty, duke marrë trajtimin mjekësor.

Mëngjesin e sotëm, Basha është kthyer në shtëpi, me qetësimin e simptomave.

Sakaq, janë anuluar edhe një sërë takimesh që kreu i PD kishte parashikuar paraditen e sotme në disa qytete të vendit.

“Kryetari Basha nis takimet me qytetaret sot në Divjakë në orën 10.00. Më pas në orën 11.00 do të jetë në Lushnjë dhe në 12.30 në Roskovec”, thuhej në njoftimin e parë të PD-së, por që më pas në një njoftim të dytë këto takime u anuluan.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.