Standard.al

Petrit Vasili i dëshpëruar: Kjo nuk duhej të ndodhte kurrë, krenaria e saj nuk e meritonte këtë

0

Kreu i Lëvizjes Socialiste një tifoz i zjarrtë i ekipit të Tiranës e ka përjetuar shumë rënien e këtij ekipi legjendar nga kategoria Superiore.

Nqpërmjet një postimi në faqen e tij facebook Vasili shkruan se Tirana nuk e meritonte këtë, shkruan standard.al.

Kjo nuk duhej të ndodhte kurrë.

Në postim ndër të tjera Vasili shkruan se:  Ditë e dhimbshme për ne të gjithë.
Tirana, futbolli i saj, krenaria e saj nuk e meritonte këtë.
Kjo nuk duhej të ndodhte kurrë.

E ndërsa më herët në komunikimin që kreu i LSi pati live me qytetarët pqrm,endi sërisht se po e përjetonte këtë moment krize tek Tirana.

“Me dhimbje të madhe e shikoj këtë krizë, si tifoz prej kaq shumë vitesh nuk do doja ta shikoja skuadrën time të bjerë nga kategoria, por për mua më mirë të mos ketë dhunë nëpër stadium dhe të ketë gëzim ditëve kur ka ndeshje.  më e rëndësishme është të fitojë futbollio dhe jo skuadra, pasi edhe jeta në qytet fiton më shumë nga ky dimension.”, është përgjigjur Vasili.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.