Standard.al

Lista e aleatëve/ Sa vende u dha Basha dhe ku i vendosi

0

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, vetëm pak orë para mesnatës, ka mbyllur listën e aleatëve

Republikanët e Fatmir Mediut kanë marrë tre vende ‘të sigurta’, dhe po kaq edhe Agrarët e Agron Dukës.

Nga një vend të sigurt në lista kanë marrë edhe Dash Shehi i LZHK, Nard Ndoka i PDK dhe Vangjel Dule i PBDNJ.

Listat e plota të aleatëve:

Fatmir Mediu-Tiranë 5

Blendi Sulaj -Tiranë 14

Dash Tahiri-Vlorë 5

Agron Duka-Durrës 5

Adi Haxhiymeri -Tiranë 13

Olsi Çukaj- Fier 5

Nard Ndoka -Shkodër ?

Dash Shehi -Tiranë 10

Vangjel Dule- Vlorë 4

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.