Standard.al

Përfundon takimi Rama-Basha, ja çfarë u diskutua

0

Kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha janë takuar sërish.

Takimi mes tyre zhvillohet tek Pallati i Kongreseve dhe po diskutohet për emrat e ministrave teknikë të opozitës.

Sipas marrëveshjes PS-PD, opozita do të marrë 6 ministri + postin e zv/Kryeministrit dhe disa drejtori të rëndësishme.

Këta emra i propozon Partia Demokratike dhe do të aprovohen nga Kryeministri Edi Rama.

Kujtojmë se nesër është seanca e jashtëzakonshme e Parlamentit ku do të votohet vetingu dhe emrat e ministrave të rinj të Qeverisë.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.