Standard.al

Ezeli në zi, i humbet një nga njerëzit më të dashur (FOTO)

0

Ezeli, siç njihet ndryshe në Shqipëri aktori Kenan Imirzalioglu ka humbur një prej miqve të tij, aktorin Payidar Tufekçioglu.

55-vjeçari, aktor që prej vitit 1981, ka luajtur në shumë seriale turke, përfshirë edhe serialin Lugina e Ujqërve. Ai vdiq këtë javë në Stamboll si pasojë e një sëmundjeje në veshka.

“Lugina e Ujqërve”

Tufekçioglu e ka ndihmuar shumë Imirzalioglunë në vitet e para të karrierës.

Ngushëllime të gjithëve. Piyadar ishte një person, të cilin e deshëm të gjithë. Kur unë nisa rishtazi karrierën si aktor, ju e dini që Piyadar i ka dhënë zë personazhit të Miroglusë.  Kam shumë detyrime ndaj tij. Pushoftë në paqe!”, tha Kenan Imirzalioglu, duke sqaruar se në serialin “Deli Yurek” transmetuar në vitet 1998-2002, Piyadar ka qenë zëri i Imirzalioglusë për personazhin Yusuf Miroglu.

Kenan Imirzalioglu tashmë 42-vjeçar, atëherë ishte shumë i ri dhe produksioni kishte vendosur që personazhi i Yusuf Mrioglusë të luhej nga Kenani, por me zërin e Payidar Tufekçioglusë./tvklan.al

Kenan Imirzalioglu tek seriali “Deli Yurek”

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.