Standard.al

Kreu i Kuvendit njofton daljen urgjente në konferencë për shtyp

0

Kreu i Kuvendit ende në detyrë, Ilir Meta ka njoftuar sot një dalje publike para mediave, dy ditë pas marrëveshjes së lidhur mes kryeministrit Edi Rama dhe liderit të opozitës, Lulzim Basha. Zyra e shtypit e Kuvendit ka njoftuar se Meta do të dalë para mediave në orën 14:00. Ndërkohë, ditën e sotme, kreu i LSI-së, Petrit Vasili doli në një kponferencë në media ku komentoi situatën politike në vend, që nga marrëveshja PS-PD, e ardhmja e koalicionit qeveritar, si dhe objektivet e forcës së tij politike për të qenë forcë e parë në zgjedhjet e 25 qershorit.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.