Standard.al

Marrëveshja Rama-Basha, reagon Vasili: I lumtur për marrëveshjen që luftova deri në fund

0

Kryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar sot për marrëveshjen mes PS dhe LSI. Në një reagim në Facebook, Vasili vlerëso marrëveshjen dhe komenton paktin e Ramës dhe Bashës për të dhënë edhe Ministrinë e Drejtësisë për opozitën.

Jam i kenaqur qe me ne fund u arrit marreveshja qe luftova deri ne fund. Jam i kenaqur edhe qe opozita do te mare pjese ne zgjedhje. Clirimi nga detyrimet burokratike me jep gjithe kohen qe t’i dedikohem fushates per te nxjerre LSI-ne force te pare. Shpresoj qe ne keto 7 dite te cmuara te shtyrjes se zgjedhjeve, opozita do te realizoje objektivat e saj per standarde te larta ne zgjedhje, luften kunder droges dhe dekriminalizimin

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.