Standard.al

FOTO-LAJM/ Haradinaj dhe Basha darkë sëbashku me bashkëshortet

0

Lulzim Basha dhe Ramush Haradinaj kanë darkuar ditën e sotme tek Piazza në Tiranë.

Basha dhe kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, janë të shoqëruar nga bashkëshortet.

Më parë, ish-kryeministri i Kosovës, Haradinaj zhvilloi një takim me Ilir Metën.

Kjo është vizita e parë e ish-kreut të UÇK-së në Shqipëri, që pas lirimit të tij në Francë, pasi u mbajt rreth 4 muaj nën një urdhër arrest ndërkombëtar të lëshuar nga Serbia në vitin 2004.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.