Laçi “shpartallon” Vllazninë për mbijetesën, “tripletë” e Pejiç për 3 pikët ndaj Korabit

0
155

Laçi tregohet i pamëshirshëm kur vjen puna tek mbijetesa. Kurbinasit kanë shpartalluar Vllazninë me rezultatin 3-0 duke marrë 3 pikët aq të nevojshme për luftën e mbijetesës.

Vendasit e zhbllokuan sfidën në fundin e pjesës së parë falë një penalltie të ekzekutuar saktë nga ana e kapiten Vucajt. Pa kaluar shumë nga fillimi i së dytës Qaqi dyfishon shifrat ndërsa Mensah në të 72-n minutë vulos gjithçka, 3-0.

Pas ndeshjes së 36-të në kampionat, Laçi renditet e 7-ta me 36 pikë, 1 më shumë se Tirana e vendit të 9-të që luan sfidën e saj kundër Skënderbeut në Korçë që gjithashtu i duhet me doemos fitorja.

Ndërsa Vllaznia me shumë mundësi është “përshëndetur” me Kupat e Europës pas disfatës së sotme. Shkodranët mbajnë vendin e 5-të me 39-të pikë, 4 më pak se Luftëtari.