Standard.al

Helokopteri ushtarak niset drejt Tepelenës, mbeten të bllokuar 2 oficerë policie

0

Dy efektivë policie që kishin dalë për kontroll territori në zonën e Progonatit, Tepelenë, janë bllokuar në një humnerë që prej mbrëmjes së djeshme për shkak të terrenit të vështirë pa mundur të dalin . Ata kanë kërkuar ndihmë dhe sot, një helikopter i Emergjencave Civile është nisur për t’i tërhequr.

Njeri prej tyre është shefi i Rendit në komisariatin e Tepelenës, Roland Zhapa. Zhapa, në një lidhje me repoort Tv deklaroi se vendi ku kanë mbetur është greminë e thellë nuk kanë mundësi të dalin.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.