Standard.al

Drishti ‘nxin’ kryeministrin Rama dhe njerzit e tij me një video-parodi. Ka edhe një thirrje për shqipatrët (VIDEO)

0

Aktori dhe gazetari Ismet Drishti ka ironizuar kandidatet e Partise Socialiste dhe situaten politike me ate menyre qe di tag beje me se miri, me parodi stairike.

Për këtë parodi Drishti ka zgjedhur muzikën me motive tradicionale veriu dhe ne tekst flet per Rilindjen e Rames, e cila vetem po pasuron ate vete dhe njerezit e tij, ndersa populli eshte katandisur keq e me keq. Drishti kalon edhe me tej duke bere nje thirrje publike per bashkim dhe rrezim te kesaj qeverie.

VIDEO

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.