Standard.al

Telefonata e shkurtër, Le Pen uron Macron për fitoren

0

Një bisedë e shkurtër dhe e përzemërt telefonike është zhvilluar mes dy kandidatëve në balotazh, lideres së Frontit Kombëtar dhe udhëheqësit të qendrës Emmanuel Macron-it pas lajmit të fitores së tij, raporton Tg.com.

 

 

Por nuk është i vetmi, Macron ka marrë urime edhe nga kancelarja Angela Merkel. “Përshëndetje të përzemërta per Emmanuel Macron. Fitorja e tij është një fitore për një Evropë të bashkuar.”, shkroi në Twitter zëdhënësja e Angela Merkel, Steffen Seibert.

Sakaq mijëra mbështetës të Macron me flamuj francezë në duar dolën përpara sheshit në muzeun e Luvrit për të festuar fitoren e tij në zgjedhjet Presidenciale Sipas të dhënave paraprake Emmanuel Macron ka fituar balotazhin me më shumë se 65% të votave.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.