Standard.al

Protesta e PD, Basha: Premisat për dialog janë zero, më 13 maj …

0

Në përfundim të mbledhjes së grupit parlamentar të PD-së dhe kryesisë kryedemokrati Lulzim Basha tha se nuk do ketë negociata me qeverinë nëse ata nuk njohin të vërtetën e krimit dhe drogës, ndërsa paralajmëroi se të shtuynën do zhvillohet protesta më e madhe.

 

 

“Protesta më e madhe që ka njohur Shqipëria do zhvillohet të shtunën më datë 13 maj, në orën 12:00. Prej ditës së parë ne jemi të hapur për dialog politik, por të pranohen të vërtetat e krimit dhe drogës nga të gjitha palët. Nëse qeveria nuk e pranon, premisat për dialog janë zero”,- tha ai.
vijon

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.