Standard.al

PD nis përgatitjen e planit për protestën e 13 majit, ja porosia e Bashës për deputetët

0

Tërheqja e kandidatëve në zgjedhjet e 7 Majit në Kavajë ndryshoi edhe axhendën e protestës së opozitës, e cila e zhvendosi atë në kryeqytet më 13 maj.

 

 

Pikërisht për të diskutuar dhe për tu koordinuar për të, kryedemokrati Basha ka nisur në selinë blu një mbledhje me grupin parlamentar dhe kryesinë e PD-së, ndërsa një ditë më parë takoi edhe aleatët.

Burime nga mbledhja e PD-së, siç bën me dije për BalakanWeb gazetarja Elda Menga kanë zbuluar edhe porositë e kryeopozitarit Lulzim Basha, i cili ka këkuar nisjen e menjëhershme të punës në terren për protestën e 13 majit.

“Përvoja e fituar në Kavajë është e vlefshme për rrugën në vijim”,- mësohet të ketë thënë Basha në mbledhje.

Ndonëse ka kërkuar një pjesëmarrje sa më masive, lideri i PD-së shtoi se donte që protesta të ishte paqësore, siç bëjnë me dije të njejtat burime brenda mbledhjes.

vijon

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.