Standard.al

Tërhiqet dhe kandidati i dytë në Kavajë

0

Është tërhequr dhe kandidati i dytë nga gara për bashkinë e kavajas. Kandidati i pavarur Astrit haka, i është përgjigjur pozitivisht ftesës së kryeministrit Edi Rama për tu tërhequr nga zgjedhjet e 7 majit në Kavajë.

Pas tërheqjes haka ka deklaruar se ai nuk dëshiron destabilizimin e vendit, duke ju bashkuar kështu deklaratës së kryeministrit Rama, i cili theksoi më herët se PS tërhiqet nga zgjedhjet në Kavajë për të mos destabilizuar Shqipërinë.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.