Standard.al

Rama u tërhoq, por a do të tërhiqet edhe PD nga tubimi? Ja kur merret vendimi

0

Tërheqja nga Edi Rama e kandidatit të PS-së për zgjedhjet e Kavajës dhe më pas edhe atij të pavarur ka sjellë automatikisht edhe anulimin e zgjedhjeve në këtë bashki që ishin parashikuar për 7 majin.

Pas këtyre zhvillimeve mediat shkruan se Partia Demokratike është tërhequr nga zhvillimi i protestës në qytetin e Kavajës. Por në fakt e vërteta është ndryshe, thanë për SYRI.net burime nga selia blu.

Ditën e nesërme kreu i PD-së, Lulzim Basha do të mbledhë krerët e degëve në selinë blu. Aty do të merret edhe vendimi përfundimtar se si do të veprohet me protestën e Kavajës, do të mbahet apo jo.

Gjithashtu nesër do të jepen edhe direktivat për protestën e madhe që do të organizojë opozita javën e ardhshme.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.