Standard.al

Gooool, Kukësi hap lojën ndaj Partizanit

0

18’ Dy goditje nga këndi radhazi për Kukësin, me Hoxhën që grushton të parën, ndërsa kontrollon të dytën pas gjuajtjes me kokë të Shametit.

16’ Tjetër karton i verdhë për Partizanin, këtë radhë është Torasa që ndëshkohet për një goditje me bërryl.

12’ Jug tregohet menjëherë i rreptë. Pas një kontakti të Shametit me Vilën, ky i fundit u rrëzua në zonë, por gjyqtari e cilësoi të tepruar hedhjen e mesfushorit të Partizanit dhe i dha një karton të verdhë.

9’ Një goditje nga këndi e Cetkoviç largohet nga Musolli, i cili është rreshtuar në linjë me mbrojtjen për të përballuar sulmet e minutave të para të Partizanit që ka iniciativën e ndeshjes.

7’ Ekuban përhap panik në krahun e majtë të mbrojtjes së Kukësit me driblime të njëpasnjëshme dhe pastaj nis topin në qendër. Por Fejzullahi dhe Vila nuk arrijnë të dërgojë topin në rrjetë edhe pse provojnë me gjuajtjet e tyre në hyrje të zonës. Largon mes panikut mbrojtja e Kukësit.

4’ Kukësi fiton një goditje nga këndi. Por harkimi nga e djathta e sulmit të verlindorëve largohet nga mbrojtja e vëmendshme e Partizanit.

1’ Menjëherë një shkëndijë e Vilës, i cili provon nga jashtë zonës, por pa gjetur kuadratin, me sferën që përfundon shumë larg portës së Koliçit.

1’ Pejiç shkelmon topin e parë duke filluar ndeshjen.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.