Standard.al

Rama dhe Basha takohen sot?

0

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha me shumë gjasa mund të takohen mbrëmjen e sotme në Presidencë.

Pas një takimi me të rinjtë e Elbasanit, kryeministri Rama i ka bërë thirrje opozitës dhe kreut të saj Lulzim Basha se është i gatshëm për t’u takuar sonte, në funksion të zgjidhjes së krizës politike.

Rama tha se është i vendosur për t’u takuar që sonte me Bashën, pasi nesër fillon fushatën.

Burime pranë Presidencës, kanë lënë të kuptohet se takimi mes Ramës dhe Bashës, me shumë mundësi, mund të zhillohet edhe mbrëmjen e sotme.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.