Standard.al

PD pranon të votojë vettingun

0

Pas një video-konference me ndërkombëtarët të zhvilluar ditën e sotme me të gjithë deputetët demokratë, duket se Partia Demokratike do të votojë vettingun.

Edhe pse asgjë nuk është konfirmuar ende zyrtarisht, burime nga mbledhja e grupit parlamentar të PD-së bëjnë me dije se është pranuar kërkesa e ndërkombëtarëve për të votuar vettingun

Mësohet se demokratët do të kthehen në parlament për të kryer votimin e vettingut, ashtu siç është hartuar deri tani, pas ndryshimet që janë kërkuar nga PD-ja.

Mesaduket zgjidhja e krizës është shumë afër, ndërsa pritet të ndodhë edhe një takim i mundshëm mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të PD-së, Lulzim Bashës.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.