Standard.al

LIVE / Reali në avantazh, realizon i zakonshmi Kristiano Ronaldo (Video)

0

Isko do të jetë pjesë e tredhëmbëshit bashkë me Kristiano Ronaldo dhe Karim Benzema, në derbin e gjysmëfinales së Ligës së Kampioneve. Zidan vazhdon të preferojë atë para Morata apo Rodriguez dhe i ka besuar një vend në formacionin titullar spanjollit i cili po kalon një formë të shkëlqyer.

1493746700083_lc_galleryImage_Scarves_showing_the_days_

Nga ana tjetër, Fernando Torres nis takimin e sotëm nga pankina, duke i lënë vendin mes titullarëve Kevin Gameiros.

formacionet

Real Madrid-Atletiko Madrid 1-0
10′ Ronaldo

Real Madrid: Navas, Karvahal, Serxhio Ramos, Varane, Marselo, Kros, Modriç, Kasemiro, Isko, Ronaldo, Benzema.

Trajner: Zinedin Zidan

Atletiko Madrid: Oblak, Filipe Luis, Godín, Saviç, Hernandez, Koke, Gabi, Saul, Karrasko, Grizman, Gameiro.

Trajner: Diego Simeone

Gjyqtar: Martin Atkinson

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.