Standard.al

Si do të quhej Ilir Meta nëse do t’i vendosnin emrin që donte gjyshja

0

Presidenti i zgjedhur Ilir Meta ka rrëfyer historinë e jetës në një intervistë për biografinë e tij në emisionin “Opinion”.

Ai tregoi gjithashtu edhe se si do të quhej nëse mamaja e tij do të pranonte emrin që donte t’i vendoste gjyshja.

“Kam lindur në 23 mars në Çepan dhe gjyshja donte të ma vinte emrin Novruz. Por mamaja ime insistoi shumë për emrin Ilir”, u shpreh Ilir Meta.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.