LISTAT E PLOTA/ Ja kandidatët për deputet të partive sipas të gjitha qarqeve

0

Lista zyrtare e PS

Qarku Kukës

Mimi Kodheli
Safet Gjici
Valbona Doçi
Agron Geca

 Qarku Shkodër

Ditmir Bushati
Paulin Sterkaj
Senida Mesi
Luan Harusha
Paulin Luli
Teuta Shala
Alfons Babani
Vilson Masmala
Majlinda Laccaj
Myzafer Bushi
Pjetër Nika
Blediana Nika

 

Qarku Dibër

Ilir Beqaj
Almira Xhebulla
Halit Palamani
Myfit Duriçi
Naim Asllani
Lindita Tako

 

Qarku Lezhë

Lindita Nikollaj
Pjerin Ndreu
Gjetan Gjetani
Ardiana Jaku
Fran Mata
Egli Dashi
Edona Daçi
Elton Suti

 

Qarku Elbasan

Taulant Balla
Evis Kushi
Arben Kamami
Musa Ulqini
Anastas Angjeli
Luan Duzha
Nure Belba
Florenc Spaho
Desantila Tahiraj
Edmond Xhani
Enver Shkurti
Klevis Xhoxhi
Arben Ruçi
Ana Muça
Elvis Filja
Besjan Ajazi
Marenglen Disha
Klodiana Zdrava
Erjona Ibro

 

Qarku Korçë

Niko Peleshi
Eduart Shalsi
Elisa Spiropali
Ilirjan Pendavinji
Ilir Xhakolli
Edlira Bode
Ardit Konomi
Enslemvera Zake
Sotiraq Bratko
Gentjana Drabo
Zamira Meto
Edlira Donecki
Erion Qiriako

 

Qarku Berat

Blendi Klosi
Ermonela Valikaj
Adnor Shameti
Arben Konomi
Saimir Plaku
Jorid Celaj

 Qarku Vlorë

Damian Gjiknuri
Vilma Bello
Alket Hyseni
Vullnet Sinaj
Andrea Marko
Edi Rama
Edmond Leka
Fatmir Velaj
Etjona Hoxha
Ramis Husi
Adrian Gurma
Elona Hodaj
Saniela Xhaferri
Lindita Kondi
Suela Kotolloshi

Qarku Gjirokastër

Bledar Çuçi
Mirela Kumbaro
Flamur Golemi
Artemis Dralo
Matilda Çela
Elvira Pasho

 Qarku Durrës

Eglantina Gjermeni
Milva Ekonomi
Fidel Ylli
Ilir Ndraxhi
Rolant Xhelilaj
Jurgis Cyrbja
Rrahman Rraja
Klodiana Spahiu
Altin Kaziaj
Alban Ramohitaj
Ledion Lako
Ana Dhamo
Bashkim Xhafa
Agim Karaj

 Qarku Fier

Erjon Braçe
Adelina Rista
Bashkim Fino
Ismet Beqiri
Antoneta Dhima
Bujar Çela
Tatiano Piro
Anduel Xhindi
Gramoz Ruçi
Xhavit Bushi
Gentiana Cakani
Lindita Buxheli
Gentian Rrushi
Ermal Petushi
Afrim Plaka

Qarku Tiranë

 Elona Gjebrea

Besnik Bare

Oljta Xhacka

Blerian Gjylameti

Pandeli Majko

Saimir Tahiri

Vasilika Hysi

Ervin Bushati

Orgeta Manasterliu

Fatmir Xhafaj

Rakip Suli

Arben Ahmetaj

Xhemal Qefalia

Sadri Abazi

Ulsi Manja

Klotilda Ferhati

Sadi Vorpsi

Arben Pellumbi

Spartak Braho

Eljo Hysko

Milena Harito

Silda Cepe

Danja Hobdari

Juliana Hoxha

Arben Seferi

Blerina Doracaj

Irma Shtini

Besa Spaho

Granit Kerxhalliu

Shpëtim Leskaj

Azbi Arapi

Dritan Meta

Klevis Jahja

Gerta Lubonja

Ruilda Lita

Shpati Kolgega

Arben Mecaj

Më poshtë lista zyrtare e LSI:

  Qarku Tiranë

1 KLAJDA THEODHORAQ GJOSHA
2 KEJDI FATMIR MEHMETAJ
3 FLOIDA FADAJEV KËRPAÇI
4 ENDRIT VULLNETAR BRAIMLLARI
5 LUAN MERSIN RAMA
6 KLEVI BUJAR POJANA
7 ARDIT PETRIT ÇELA
8 ERIONA PULLUMB BIXHA
9 YLLI VESEL SHEHU
10 EDMOND ABAZ RRUSHI
11 RALF DHIMITËR GJONI
12 REA ROBERT KOTANI
13 ADELA SABRI KARAPICI
14 PETRIT SAMI VARGU
15 DEJANA BOZHO KALLOGJEROVIÇ
16 FIONA NAIM DANI
17 KRISTI ALBERT XHARAU
18 FATOS NAZEMI KAJA
19 LINDITA VELI KARADAKU
20 KEVIN OSMAN TOPI
21 EDMOND BAJRAM STOJKU
22 RAMAZAN ASIM GJUZI
23 FATJOLA JAHJA HALILAJ
24 IRA GENCI VEJSIU
25 TEA PETRIT ISLAMAJ
26 BORA ATHIM PANAJOTI
27 ANXHELA THANAS POÇI
28 SIDIOLA GËZIM BASHO
29 RIGELS THEODHOR GJIKDHIMA
30 SARA ABAZ LLESHI
31 ERKLENT ASTRIT KRIFSA
32 MUHARREM ISA BERISHA
33 AGRON SELIM XHAFA
34 GAETANO ALEKS DOÇI
35 AMELA DYLAVER SHKOZA
36 ANA ALI AZIZAJ

Qarku Vlorë

1 SHEZAI FETA ROKAJ
2 SOKOL DURIM DERVISHAJ
3 ENADA DILO KOÇIRAJ
4 FLAMUR RRAPO ÇELAJ
5 ELDISA ASQERI DOKA
6 RENI REXHEP BARJAMI
7 NAMIK SALI JAHAJ
8 ENTELA LUTFI SHKURTAJ
9 VASIL ARISTIDH AGJELI
10 ANXHELA ROBERT MUSTAFA
11 ERVIN ASLLAN BAÇAJ
12 MONIKA LAVDOSH HITAJ
13 KLAJDI DERVISH MATI

Qarku Shkodër

1 AGRON ELEZ ÇELA
2 DRITAN RIFAT HYLLI
3 AMRA LUAN BAROVA
4 SAJMIRA ADEM LAÇI
5 LIDRA SHEFIK BUSHATI
6 LINDITA BEQIR KRAJA
7 RITVANA KADRI RRUKAJ
8 EDMOND KOL NDOU
9 ESTELA HARALLAMB NIKA
10 SHPËTIM ALI LAME
11 VEHBI ALI SHKJAU

Qarku Lezhë

1 VIKTOR MARK TUSHAJ
2 GJOVALIN PJETER KADELI
3 ELDA ARTAN HOTI
4 PETRIT PRENG GJONI
5 PJETER NDUE NDOJ
6 ARTAN YMER DJALA
7 SABAETE FATMIR HIDRI
8 JOANA FRROK KAÇORRI

 

 Qarku Kukës

1 SELVI RAMADAN BEÇAJ
2 SOKOL REXHEP PONARI
3 DEM AZEM BRATI

 

 Qarku Korçë

1 EDMOND QAMIL PANARITI
2 PIRO LEONIDHA KAPURANI
3 BRUNILDA KOZMA PASKALI
4 GENTIAN ROLAND ÇALA
5 VASIL KËRSTIN STERJOVSKI
6 ANILA BASHKIM HOXHA
7 PETRIKA THOMAQ MELE
8 FLOALDA ALFREDI STRATI
9 ILIR MUHAMET CENOLLI
10 STEFAN GJERGJI GËRMENJI
11 AIDA FATMIR MUSOLLARI
12 EFTIM BOSILKO MITRE

 

Qarku Gjirokastër

VANGJEL LLAMBI TAVO
EDIOLA PËRPARIM BRAHA
GJERGJI LEONIDHA PETRO
ENTELA STEFAN IBRAHIMI
FRESKIDA MAKSI ÇAKO

 

 Qarku Fier

1 PETRIT KOZMA VASILI
2 ROBERT THOMA BITRI
3 ERISA PIRO XHIXHO
4 NIMET AQIF MUSAI
5 KLAJDI ARBEN BOGDANAJ
6 ILIR ISLAM DERVISHI
7 AGIM NASI SEMA
8 AGIM TARI RRASA
9 BARDHI DERVISH MELI
10 MARSELA MITAT AHMETAJ
11 ARDIT SAMI SINANI
12 ALMA LUFTAR MALIA
13 BESMIR PËRPARIM GROPA
14 ARIAN ABEDIN FASKAJ
15 BESA VELI HYKA
16 XHERILA PERPARIM MUSAKU

 Qarku Elbasan

1 MONIKA RAMAZAN KRYEMADHI
2 EDMOND LLAZAR HAXHINASTO
3 ENVER MERSIN ROSHI
4 ZENUN SELIM BULLARI
5 ALTIN SULEJMAN IDRIZI
6 RUDINA JANI MITA
7 KASTRIOT ANDON BELSHI
8 ADMIRIM FIDAI KALA
9 EDLIRA NURI ÇEKREZI
10 AFËRDITA HAMDI GJATA
11 MITAT HALIL GJURA
12 SUZANA SKENDER TOPI
13 ANDI RAMAZAN SHTYLLA
14 KLEVIS YMER DELISHI

Qarku Durrës

1 LEFTER HAKI KOKA
2 NORA DOD MALAJ
3 FLAMUR PELLUMB GJUZI
4 ARB SHKËLQIM SHTYLLA
5 AGIM HAKI XHEKA
6 EDLIRA ADEM HYSENI
7 ALBERT PULLUMB GJOKA
8 GERALDO LUAN SHKODRA
9 FERDOZA ENVER IZVIRA
10 ARBEN SADIK QATO
11 SKERDI ARDIAN BELLO
12 XHOJANA ABEDIN GJINECI
13 ENEO XHELAL HASA
14 ARJOLA ARBEN KOÇI

 

Qarku Dibër

1 PËRPARIM ISLAM SPAHIU
2 AURORA XHAVIT MARA
3 RAHIM NEXHMI KALECI
4 ANILA QAMIL SELA
5 ILIRJANA SALI KACELI
6 NEDION MUSA MUÇA

 Qarku Berat

1 NASIP QANI NAÇO
2 GLEDJON TOMORR REHOVICA
3 SILVA MAKSIM CAKA
4 LLAMBRIOLA DHIMITËR MISTO
5 TAULANT ROLAND VRAPI
6 EUGEN DHIMO BOJAXHIU
7 KLAJDI SELIM QAMA
8 REXHINA SHKËLQIM LIMJA

 

LISTAT LIBRA
10

9

8

7

6

4

3

2

1

LISTA PDIU

Qarku Tiranë
Shpëtim Idrizi
Mesila Doda
Marinelo Rami
Arjan Hamiti
Alfred Deshati

Qarku Elbasan
Aqif Rakipi
Bujar Muça
Elena Xhina
Dritan Bici
Servo Mehmeti

Qarku Vlorë
Tahir Muhedini
Arjol Shero
Teuta Ramaj
Hekuran Halili
Anila Ahmataj

Qarku Fier
Nustret Avdulla
Ardian Sheme
Enisa Rexhepi
Alfred Sulejmani
Valentina Nuredini

Qarku Durrës
Krenar Lasko
Altin Hoxha
Edlira Abdurrahmani
Olta Nexhipi
Arben Xhemali

Qarku Dibër
Reme Lala
Lulzim Viçishta
Artan Bitri
Elisava Methasani

Qarku Kukës
Fatos Hoxha
Everest Demushi
Lirie Ahmeti

Qarku Shkodër

Sait Fishta
Liljan Idrizaj
Edlira Ura

Qarku Korçë
Spartak Meraku
Brikena Zeneli
Eva Çollaku
Arbër Kulla

Qarku Lezhë
Zef Doçi
Vladimir Lleshaj
Estela Arapi

Qarku Berat
Albano Idrizi
Sonila Zejenli
Kliton Lyla

Qarku Gjirokastër
Lueda Sina
Xhenet Sula
Ilir Laze

LISTA E KANDIDATEVE TE “SFIDA”

QARKU TIRANË

1. Gjergj Bojaxhi
2. Ermal Hasimja
3. Blerina Turdiu
4. Besa Xhumari
5. Medlir Mema
6. Xheni Ferra
7. Gledis Shehu
8. Dorela Lazaj
9. Blerina Zoto
10. Klodiana Thartori
11. Ergi Zaloshnja
12. Dritan Ziu
13. Enver Shëngjergji
14. Arbër Uka
15. Arben Gjoni
16. Amarildo Metusha
17. Enea Gjona
18. Gentjan Hasa
19. Olta Dhimitri
20. Enxhi Cara
21. Eldores Sula
22. Lucela Doci
23. Besarta Prenga
24. Erisa Gogo
25. Ada Shukullari
26. Sherif Mucalla
27. Dorjan sanxhaku
28. Gjergj Martinaj
29. Fatjon Brati
30. Aleksandër Prenga
31. Albina Gogo
32. Ridvald Dhimo
33. Luan Sula
34. Lorjeta Kateshi

QARKU DIBËR
1.Artan Cami
2. Anisa Greva
3. Shkëlqim Zeqo
4. Ilirjan Gjata
5. Loreta Katorri
6. Evis Zaja

QARKU DURRËS
1. Olsi Agalliu

2. Rajmonda Trupja
3. Arben Laci
4. Rezeart Zgjanolli
5. Fatmir Boshnjaku
6. Adriana Koçillari
7. Erald Veliu
8. Fatjona Priska
9. Gersi Karanxha
10. Blerina Gjeka
11. Mario Kapinova
12. Olgerta Puta
13. Borjan Uka
14. Kristi Coka

QARKU BERAT
1. Lorenc Pushi
2. Ervin Semani
3. Artemisa Paja
4. Denisa Stasa
5. Tefik Dervishi
6. Florian Lula
7. Imena Salillari

QARKU KUKËS
1. Eugena Dellani
2. Marlen Malaj
3. Donald Dervishi

QARKU LEZHË
1. Gjystina Golloshi
2. Endri Avdullari
3. Edmond Kamberi
4. Aleksandër Kajo
5. Erlinda Arkaxhiu
6. Gjinovefa Proseku
7. Eno Tato

QARKU SHKODËR
1. Ridson Noka
2. Elvana Delishaj
3. Rezart Llahi
4. Admir Kokallaj
5. Doriti Myftiu
6. Denis Stasa
7. Arnolt Neziri
8. Donald Hysenaj
9. Eva Dafa
10.Brikela Harizi
11. Abeljan Skenduli

QARKU FIER
1. Luan Tato
2. Bardhyl Veizaj
3. Eneida Pëllumbi
4. Fiorela Cekaj
5. Marieta Bardhi
6. Elis Kokolari
7. Gëzim Hoxha
8. Elda Jano
9. Edikel Bregasi
10. Jurgen Haxhiu
11. Esterina Tola
12. Ergest Cina
13. Bleona Kola
14. Dalin Duka
15. Andi Xharri
16. Manjola Zabiku

QARKU VLORË
1. Jonid Dhrami
2. Tasim Mehmeti
3. Lorena Zyberaj
4. Florjan Bombaj
5. Dorina Islami
6. Jurilda Shimi
7. Ador Alia
8. Arjona Kocillari
9. Ardit Luzi
10. Shkëlzen Cebnaj
11. Lorna Besho
12. Anila Memushaj

QARKU GJIROKASTËR
1. Ilir Alimema
2. Nurilda Capullari
3. Cerciz Loloci
4. Rozeta Mullara
5. Enson Lila

QARKU ELBASAN
1. Odisela Balla
2. Klajdi Jani
3. Pranvera Qyrra
4. Elona Dinoshi
5. Robert Kosti
6. Eugen Sholla
7. Enea Zhulegu
8. Mariglen Mosha
9. Brisilda Cami
10. Ermal Selenica
11. Jonida Ruçi
12. Brunilda Roshi
13. Lindita Shehu
14. Irena Dajçi

QARKU KORÇË
1. Enea Andrea
2. Sofika Petrofski
3. Arben Starova
4. Alda Haxhillari
5. Martin Mano
6. Aleksandër Zenullari
7. Argent Topçiu
8. Lorena Lacka
9. Lejdi Ago
10. Merkur Zeqiri
11. Rovena Xhafa

Lini nje pergjigje