Standard.al

Spartak Braho ‘tradhëton’ LSI, bëhet kandidat i PS në zgjdhjet e qershorit

0

Deputeti i LSI-së, Spartak Braho do të kandidojë për deputet në listat e kandidatëve të Partisë Socialiste.

Lajmi konfirmohet për “BalkanWeb” nga burime zyrtare të LSI-së që pohojnë se futja e Brahos në listat e PS-së vjen si pjesë e një marrëveshjeje paraprake mes dy partive të koalicionit.

Edhe në zgjedhjet parlamentare të vitit 2013, Braho kandidoi dhe u zgjodh deputet nga lista e Partisë Socialiste, ku ishte renditur i 17-ti.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.