Standard.al

Presidenti i ri/ Aleksi: Meta, politikan që vendos veten në shërbim të kombit

0

Pas njoftimit të Ilir Metës për dorëheqjen nga drejtimi i Lëvizjes Socialiste për Integrim, ka reguar këshilltari i tij Emiljano Aleksi. Ky i fundit nëpërmjet një statusi në Facebook, e quan kryetarin e partisë së tij “burrë shteti që e vë veten në shërbim të kombit”. Por duket se nuk kursen as ironitë “një politikan është një shtetar që e vë veten në shërbim të kombit”.

 

 

“Një burrë shteti është një politikan që e vë veten në shërbim të kombit, ndërsa një politikan është një shtetar që e vë kombin në shërbim të vetes. Do përballojmë me përgjegjësi sfidat që na presin në të ardhmen,” shkruan Aleksi në Facebook ku bashkangjitur postimit ka dhe një foto të Ilir Metës me gazetarët.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.