Standard.al

Dhuna në Maqedoni/ Flet për herë të parë Zaev: Tentativë për vrasje me paramendim, disa ishin pjesëtarë të policisë

0

Kreu i LSDM, Zoran Zaev i cili ishte një nga deputetët që pësoi me tepër lëndime nga dhuna në Kuvend ka thëne se disa nga dhunuesit ishin pjesëtarë të policisë. Gjatë një deklarate për mediat Zaev i cilësoi disa të tjerë si banditë që kishin për qëllim likuidimin e tij.

 

 

“Kemi bërë një hap të madhe në proceset demokratike sipas shumicës parlamentare, kemi bërë hapin e parë me zgjedhjen e kreut të Kuvendit dhe do të vazhdojmë me formimin e institucioneve tjera. Uroj Xhaferin dhe përkujtojë se fortë e mbështesim atë. Ajo mbrëmë që ndodhi ishte tentim për vrasje, kishit rastin ta shihni edhe vetë. Ishte një veprim i koordinuar edhe nga forcat policore”- tha Zaev.

Vijon…

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.