Standard.al

Reagon Nikolla Gruevski për gjendjen e jashtëzakonshme në Maqedoni

0

Pas dhunës që shpërtheu në Parlamentin e Maqedonisë ku hynë protestues të shumtë, ka reaguar kryetari i VMRO-DMNE, Nikolla Gruevski.

“Dhuna nuk është zgjidhje dhe është e nevojshme ulja e tensioneve. Bëj thirrje që populli të përmbahet dhe të mos bjerë pre e provokimeve të atyre që dëshirojnë ta fusin shtetin në një krizë më të thellë dhe të plotësojnë skenarin e tyre”, shkruan Gruevski në Facebook.

Tensionet nisën kur në krye të Parlamentit të Maqedonisë u zgjodh për herë të parë një shqiptar, Talat Xhaferi.

auto_nikolla1493319187

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.