Basha sulmon hapur Mediat: Mediat konvencionale janë nën pushtetin e Ramës, ja kampionët e Fake News

0

Kreu i PD, Lulzim Basha ka “sulmuar” drejt për drejtat tre media konvencionale. Sipas Bashës, Top Channel, Panorama Online dhe Balkanëeb. Sipas Bashës, Top Channel mban vendin e parë, për shkak të interpretimit të bërë për disa lajme për Vettingun.

“Sot mediat konvencionale janë tërësisht nën presionin e pushtetit. Nga sot ne nisim konkursin e Fake News për javën që mbyllim. Këtë javë kemi dy kampionë për fat të keq: Top-Channel, BalkanWeb dhe Panorama Online. Top-Channel për interpretimin allasojçe të deklaratës sime. Rama dje tha se Vetigun e shtyn pas zgjedhjeve kurse unë thashë se ai do të bëhet menjëherë pas qeverisjes zgjedhore dhe sipas konsensusit të 22 korrikut të kaluar”, u shpreh Lulzim Basha.

Lini nje pergjigje