Standard.al

Rama i jep mënd Bashës: Ja ç’do të bëja po të isha unë në vendin tënd

0

I ftuar në #DritaremeRudinën, në Vizion Plus, kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, iu përgjigj edhe pyetjes, se çfarë do të bënte nëse do të ishte në vendin e Bashës.

“Nëse do të isha në vend të tij, nuk do të isha në çadër, në kohën që kur kam qenë në çadër, qëllimi ka qenë mjaft realist. Nuk kemi kërkuar largim të qeverisë, kemi kërkuar vetëm një hetim ndërkombëtar, pasi 1/3 e numërimit ishte bërë shumë keq dhe rezultati ishte shumë i dyshimtë. Ne hymë në grevë urie që ajo gjë të mos përsëritej më”, u shpreh Rama./dritare.net

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.