Tmerr në Alepo, 70 të vdekur nga shpërthimi i një autobombe

0

Të paktën 70 persona mbetën të vrarë në fshatin Rashideen në afërsi të Alepos dhe shumë të tjerë u plagosën pasi një makinë-bombë goditi autobusët që po transportonin civilë sirianë të cilët po evakuoheshin nga qytetet e rrethuara nga rebelët. 39 prej të vrarëve raportohet të jenë fëmijë.

Loading...

Autobusët po transportonin mijëra shiitë, të cilët mbështesin qeverinë e presidentit sirian Bashar al-Assad.

Ata po evakuoheshin për në Alepo nga disa fshatra që gjenden në vijat e luftës, ndërmjet forcave qeveritare dhe grupeve rebele.Shumica e popullsisë në Siri janë sunitë. 

Loading...

Lini nje pergjigje