Standard.al

Speca të mbushur me kërpudha mali

0

Përbërësit:

▪ 300 g oriz,
▪ 300 g kërpudha mali (ato që rriten në drunj),
▪ 1 presh,
▪ Kripë,
▪ Piper,
▪ Borzilok,
▪ 8 speca,
▪ 300 ml salcë domateje,
▪ Pak ujë

Përgatitja:

Preshin dhe kërpudhat grini imët dhe përzieni me orizin e shpëlarë, të gjitha këtyre qitni piper dhe kripë dhe mbushni specat me atë përzierje.

Mund të përdorni edhe speca të thatë, por që do t’ju nevojiten më shumë se 8 copë.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.