Standard.al

Video / Festa e çmendur e vajzave kuqezi, greket qajnë në fushë

0

Pas vërshëllimës finale në stadiumin “Elbasan Arena”, vajzat kuqezi kanë nisur festën në fushën e lojës për këtë kualifikim historik në eliminatoret e Botërorit.

Përqafime pa fund dhe emocione të jashtëzakonshme për të gjitha protagonistet e këtij suksesi, të cilave u është bashkuar edhe stafi teknik me trajnerin Grima e zëvendësin Sinani. Më pas, një festë me flamurin shqiptar dhe vallëzime entuziaste në fushën e lojës apo para tribunës, duke marrë duartrokitje të merituara.

Ndërkaq, futbollistet greke ishin shtrirë thuajse të gjitha në fushën e lojës të dëshpëruara dhe në lot për kualifikimin që i iku nga duart për pak minuta.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.