Standard.al

Njihuni me dhjetë çiftet më të suksesshme të ushqimeve

0

Disa ushqime përforcojnë vlerat e njëri-tjetrit kur merren së bashku. Këto janë 10 çiftet më të suksesshme të ushqimeve:

 

 

1. salmon + shafran Indie (kurkuma) = super mbrojtje kundër inflamacionit dhe artritit.
2. domate + vaj ulliri = kundër kancerit të gjirit, prostatës dhe sëmundjeve të ndryshme shkruan Shëndeti.
3. fasule të zeza + speca të kuq = pro imunitetit dhe kundër anemisë.
4. vezë + mango ose qitro = kundër rrudhave të lëkurës.
5. brokoli + domate = kundër kancerit.
6. çaj jeshil + limon = pro zemrës së fortë.
7. kafe + kanellë = pro dobësimit.
8. çaj jeshil + piper i zi = kundër dhjamit të barkut.
9. salmon + spinaq = kundër rritjes së kancerit.
10. peshk + hudhër = kundër hipertensionit, kolesterolit dhe inflamacionit.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.