Qëndrimi i sotëm, Basha: Këto janë dy rrugët e vetme për të dalë nga kriza

0

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, sonte, ka deklaruar se ekzistojnë dy rrugë të vetme për zgjidhjen e krizës në vend; njëra është qeveria teknike, ndërsa tjetra është përballja popullore.

Loading...

Basha tha që prej ditës së parë dhe deri në përfundimin me fitore të kësaj beteje qytetare, e cila nuk është beteje për kalkulime elektorale, por është një betejë për fatet e vendit, të qytetarëve dhe fatin e zgjedhjeve të lira dhe të ndershme.

Ne kemi parashtruar dy rrugë, rruga e parë është e dialogut politik për një qeveri teknike, rruga tjetër është ajo e përballjes qytetare përmes kësaj levizje të madhe të paprecedentë në historinë e Shqipërisë apo dhe të Ballkanit”, tha Basha.

Loading...

Lini nje pergjigje