Standard.al

Pas takimit kokë më kokë me Ramën, ehde Meta thërret në zyrë të besuarit e tij

0

Pas takimit të mëngjesit për rreth 90 minuta në zyrën e kryeparlamentarit Ilir Meta, kryeministri Rama ka filluar lëvizjet, duke thirrur në zyrë të besuarit e tij, ndërsa të njëjtën gjë ka bërë edhe Ilir Meta.

 

 

Në zyrën e tij është parë të hyjë pak më parë, ministri i Drejtësisë Petrit Vasili, një nga njerëzit më të besuar.

Ndërsa askush nuk e di e çfarë po gatuhet në zyrat e dy liderëve, kryeministrit Edi Rama dhe Kreut të Kuvendit, Ilir Meta, një gjë është e sigurt se po negociohet për qeverinë e re, të cilën nuk e dimë nëse do jetë, “e besimit” siç e kërkon Meta, apo “teknike” si siç thërret nga çadra Lulzim Basha.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.