Standard.al

Kampionati Europian i Peshëngritjes, Daniel Godelli fiton “Medalje Ari”

0

Peshëngritësi shqiptar Daniel Godelli ka fituar Medalje Ari në Kampionatin Europian të Peshëngritjes.

Godelli arriti të dilte në vend të parë në stilin e shkëputjes. Shqiptari arriti të ngrejë 161 kg për peshën 77 kg.

Në po të njëjtën disiplinë, peshëngritësi tjetër shqiptar Erkand Qerimaj ngriti 155 kg, duke u renditur në vendin e 6.

Kampionati Europian zhvillohet në Kroaci, ndërkohë që pritet dhe garimi në shtytje.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.