Standard.al

Misioni i ri i Arvizus në Tiranë…

0

Ish- ambasadori amerikan në Tiranë, Aleksandër Arvizu është parë dje duke darkuar në një restorant me disa gazetarë.

Aleksandër Arvizu, i cili aktualisht punon në Departamentin e Shtetit si DAS (zëvendës asistent i sekretarit të Shtetit) i mban të rregullta e të forta lidhjet me Shqipërinë ku ai shërbeu për katër vjet. Arvizu, shkruan tema, pritet të takohet nesër me liderin e opozitës, Lulzim Basha, kryetarin e Kuvendit, Ilir Meta dhe kryeministrin Rama.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.