Standard.al

DETAJE/ Ja për çfarë po bisedojnë Rama dhe Meta në restorantin ‘Markata e Peshkut’

0

ryeministri Edi Rama dhe kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim Ilir Meta po darkojnë në një restorant pranë Pazarit të Ri në Tiranë.

Darka Rama-Meta zhvillohet pas një sërë deklaratash të paqarta në distancë mes dy krerëve të partive PS dhe LSI, nëse do të vijojnë koalicionin apo jo.

Pas ftesës që i bëri Rama në Asamblenë e PS, mesditën e sotme pritej një prononcim i kreut të LSI në Fier, prononcim i cili në fakt u anulua.

Burime pranë qeverisë  të Ora News bëjnë me dije se në qendër të bisedës mes dy protagonistëve të koalicionit është pikërisht një rinovim i mundshëm i marrëveshjes së nënshkruar 4 vjet më parë.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.